Okolica

U nas nie znajdziesz czasu na nudę

 

Ziemia Kłodzka nie bez powodu uznawana jest za jeden z najciekawszych regionów turystycznych Polski. Jeśli jesteś spragniony spokojnego albo aktywnego wypoczynku – zawsze znajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie. Na turystów czekają piękne krajobrazy i zabytki, doskonała kuchnia i atrakcyjne warunki pobytowe. Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych jest Sienna, malowniczo położona u stóp liczącego 1205 m n.p.m. sudeckiego szczytu – Czarna Góra.
Kojarzona jest przede wszystkim ze znanym ośrodkiem narciarskim, dlatego noclegi w tej okolicy wybiera wielu pasjonatów narciarstwa i innych sportów zimowych.
Warto spędzić choćby weekend w znajdującym się zaledwie 300 metrów od centrum narciarskiego pensjonacie Złote Góry.
Idealne warunki zakwaterowania znajdą tu wszyscy wypoczywający – zarówno narciarze, na których czekają trasy o różnym stopniu trudności, jak i osoby preferujący spokojniejszy relaks.


W okresie poza zimowym zapraszamy  na nocleg do gminy Stronie Śląskie wszystkich amatorów rowerów górskich oraz szosowych. Znajdziecie tutaj szlaki górskie o różnym stopniu trudności. Dla tych co lubią "szosę" proponujemy pętlę 100 km po polskich i czeskich drogach.  Spacerowiczów zapraszamy na organizowaną przez nas wycieczkę Nordic Walking na Śnieżnik. 
Odległości ze Złotych Gór do wybranych atrakcji
prev next