Czarna Góra: trasy narciarskie

02.09.2021

Czarna Góra od lat uznawana jest za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce i co roku przyciąga wielu amatorów białego szaleństwa. Swoją popularność zawdzięcza dobrej lokalizacji (łatwy dojazd, zwłaszcza dla mieszkańców zachodniej Polski), dużemu wyborowi pensjonatów oferujących komfortowe noclegi, ale również nowoczesnej infrastrukturze i zróżnicowaniu stoków narciarskich. Świetnie przygotowane trasy zjazdowe są dostosowane do możliwości narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania.

Nauka jazy na nartach w Czarnej Górze

Od tego, w jakich warunkach uczymy się jazdy na nartach lub snowboardzie, zależy w dużej mierze nasze podejście do tych sportów. Stoki otaczające wieś Sienna to idealne miejsce, by zacząć swoją przygodę ze zjazdami. W Czarnej Górze pierwsze narciarskie szlify można zdobywać na trzech specjalnie do tego celu dostosowanych trasach:

 • TRASA I o długości 420 metrów, na którą prowadzi wyciąg orczykowy Biba;
 • TRASA G o długości 450 metrów, na którą prowadzi 4-osobowa kolejka krzesełkowa Efka;
 • TRASA H o długości 450 metrów, na którą prowadzi wyciąg orczykowy Bartuś.

W trosce o bezpieczeństwo nauki i jazdy najmłodszych amatorów białego szaleństwa wytyczono specjalne strefy dla dzieci. Są to:

 • Jędrusiowa Polana;
 • Kubusiowa Polana;
 • Bartusiowa Polana;
 • Czarodziejska Polana;
 • Misiowa Polana.

Najmłodsi mogą tam doskonalić swoje narciarskie i snowboardowe umiejętności w komfortowych, przyjaznych dla nich warunkach.

Czarna Góra: trasy dla zaawansowanych

Zaawansowani narciarze, którzy czują się pewnie na stokach, mają do dyspozycji trasy o średnim poziomie trudności, wśród których na uwagę zasługują:

 • TRASA E o długości ponad 1000 metrów oraz TRASA F FIS, na które prowadzi wyciąg orczykowy Proca;
 • TRASA C FIS i TRASA D FIS, każda o długości ponad 1200 metrów, na które narciarzy dowozi 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Żmija;
 • najdłuższa TRASA B FIS (1680 metrów) obsługiwana przez nowoczesny, 6-osobowy wyciąg krzesełkowy Luxtorpeda.

Superszybki wyciąg Luxtorpeda bije na głowę inne wyciągi. Jest nowoczesny, wygodny, w przede wszystkim bardzo szybki, dzięki czemu prawie nie spotyka się kolejek przed wjazdem na stok.

Czarna Góra: czarna ściana dla szukających wyzwań

Czarno-czerwona TRASA A to ponad 1600 metrów narciarskiego wyzwania, na którym swoje umiejętności mogą sprawdzić bardzo zaawansowani narciarze, lubiący zjazdy z dużą dawką adrenaliny. Trasa obsługiwana jest przez Luxtorpedę.

Niezależnie od tego, jaki poziom umiejętności reprezentują, w czarnej Górze trasę dla siebie znajdą narciarze i snowboardziści o różnym stopniu zaawansowania. Część tras jest oświetlona, co umożliwia również jazdę po zmroku, a wszystkie są idealnie przygotowywane do jazdy (ratrakowane 2 razy dziennie). Jest to więc idealny kierunek, z dobrze rozwiniętą bazą gastronomiczną i noclegową. Warte uwagi są też pensjonaty, do których można ze stoku dojechać… na nartach, jak na przykład Złote Góry.

Telefon:
+48 602 695 990
+48 662 443 533
E-mail:
kontakt@zlotegory.com